elewacja inwestycji smart loft

Akcja renowacja.

Elewacja, która pokrywa budynek Smart Loft, to oryginalna cegła z XIX w. Zachowana w bardzo dobrym stanie, bogata jest nie tylko w szeroką paletę odcieni czerwieni, ale również w wiele elementów zdobień. Niestety upływ czasu odbił na niej swoje piętno. Przywracamy jej dawny wygląd, który stanowi charakterystyczny element tej inwestycji.

ponadczasowa cegła

Renowacja elewacji
pokrywającej Smart Loft.

Wyraziste czerwone cegły przyciągają wzrok, zachwycają swoim kolorem i wyglądem. Niestety z upływem lat ich intensywny kolor zaczyna blednąć, a na samych cegłach pojawiają się białe smugi czy to z zaprawy murarskiej, czy starego tynku. Czyszczenie starej cegły samą wodą nie wystarcza, trzeba ją poddać wielu procesom wymagającym czasu, umiejętności i wiedzy.

Elewacja, która pokrywa budynek Smart Loft, to oryginalna cegła z XIX w. To materiał, który jest nie tylko trwały, ale przede wszystkim ponadczasowy. Zachowana w bardzo dobrym stanie, bogata jest nie tylko w szeroką paletę odcieni czerwieni, ale również w wiele elementów zdobień. Stanowi niepowtarzalny element tej inwestycji, a w połączeniu z ciemnymi stalowymi balustradami balkonów, galerii, szklaną windą i klatką schodową nadaje budynkowi loftowy charakter.

Niestety upływ czasu odbił na niej swoje piętno. Chcąc przywrócić jej dawny wygląd, zatrudniliśmy najlepszych specjalistów w tej branży. Ich ogromna wiedza i doświadczenie pozwalają w perfekcyjny sposób nie tylko oczyścić elewację, ale przede wszystkim uzupełnić ubytki bez drastycznej ingerencji i z zachowaniem szczególnej troski o względy estetyczne oraz historyczne.

Proces rewitalizacji elewacji.

A jak odbywa się taki proces? Jest przede wszystkim wieloetapowy.

PRZYGOTOWANIE:
Etap 1. Czyszczenie cegły, poprzez niskociśnieniowe piaskowanie elewacji
Etap 2. Wycięcie albo wykucie starej spoiny – fugi
Etap 3. Przemycie ściany
Etap 4. Wymiana uszkodzonych cegieł i tu ciekawostka – ze względu na to, iż budynek jest objęty patronatem konserwatora zabytków, ubytków możemy dokonać tylko posiłkując się cegłą z budynku lub z wykorzystaniem cegły rozbiórkowej z tego samego okresu

ODNOWA:
Etap 5. Spoinowanie – fugowanie
Etap 6. Przerwa technologiczna
Etap 7. Czyszczenie elewacji przed impregnacją
Etap 8. Impregnacja – metodą hydrofobizacji

Zmiana widoczna gołym okiem.

Praktycznie wszystkie prace są wykonywane ręcznie, a cały proces jest żmudny i czasochłonny. I choć finał prac nad elewacją zaplanowany jest na koniec I połowy przyszłego roku, to już teraz efekty wprawiają w zachwyt. Zobaczcie jak zmieniała się nasza elewacja od momentu wkroczenia na teren budowy, aż do tej chwili.

blog

Przeczytaj nasze artykuły.

Baza wiedzy

Styl industrialny

Zainspiruj się i stwórz swój własny loft. Przeczytaj porady napisane przez projektantkę wnętrz Justynę Zimnicką, właścicielkę biura projektowego ZiJu, obejrzyj przykładowe wizualizacje i zaprojektuj swoje własne mieszkanie w klimatycznym, industrialnym stylu.

Czytaj więcej »
Aktualności

Ostatnie wolne mieszkania

Zobacz ostatnie wolne mieszkania w inwestycji Smart Loft. Podwyższony standard wykończenia, udogodnienia w postaci: ogrzewania podłogowego, zainstalowanego systemu smart home, aluminiowych okien i drzwi sprawiają, że to nie tylko idealne miejsce do zamieszkania, ale również dochodowa inwestycja.

Czytaj więcej »
Galeria

Wiosna zawitała do Smart Loft

Zapraszamy do obejrzenia galerii pełnej słońca z naszej inwestycji Smart Loft. Wiosna zawitała już do Szczecina i od jakiegoś czasu rozpieszcza nas piękną aurą i ciepłym słońcem. Budynek z oryginalnej XIX wiecznej cegły w pełnym słońcu na tle bezchmurnego nieba prezentuje się wyjątkowo, podkreślając wszystkie odcienie czerwieni.

Czytaj więcej »
Bądź na bieżąco

Newsletter

Kontakt

Przecław 115/U4
72-005 Przecław
 
+48 577 152 015
sprzedaz@smart-house.com.pl