Smart Loft

LUKSUSOWE MIESZKANIA
IDEALNE DLA CIEBIE

smart loft

O inwestycji.

cam13

Najnowsza inwestycja usytuowana w Szczecinie w podwórzu między ulicami 5 Lipca i Mickiewicza – Smart Loft – jest pierwszą tego typu inwestycją w mieście. Polega na przekształceniu budynku przemysłowego dawnej fabryki papieru Wiese & Co. z 1898 roku. w użytkowe mieszkania. Historia tego budynku sięga XIX w. kiedy za czasów niemieckiej administracji była wspomnianą fabryką wyrobów papierniczych, a po wojnie rozpoczęła się tutaj historia zakładów odzieżowych Dana.

Słowo „loft” pochodzi z języka islandzkiego. Tłumaczone na polski znaczy tyle co „powietrze”, „przestrzeń” i „piętro”, oddając istotę dużych fabrycznych pomieszczeń z wysoko zawieszonymi stropami. Lofty cechuje duża przestrzeń oraz surowy styl. Barwy wykorzystane w projektach wnętrz to głównie kolory ceglane, szare, stalowych, a nawet czarne. Odnowienie i przebudowa dawnej fabryki z pozostawieniem ciekawych detali architektonicznych to cechy, które wyróżniają tę inwestycję na tle innych. Z pewnością jest to także ciekawe urozmaicenie architektury dla tej części miasta. Oczywiście mieszkania w loftach są jak nowe, posiadają nowoczesne rozwiązania techniczne, a każde z nich dzięki wykorzystanym elementom filarów, sklepień czy nietypowych okien ma charakterystyczny industrialny klimat. Poszliśmy o krok dalej, elewacja frontowa budynku będzie zwieńczona galerią ze stalowej konstrukcji, szklaną klatką schodową i zewnętrzną windą o wysokości ok. 11 metrów, dzięki czemu z głównego hallu rozpościera się panoramiczny widok na Pogodno.

Projekty loftów przyciągają wymagającą klientelę, oczekującą od inwestycji wyrafinowania, luksusu i niepowtarzalnego wyglądu. To wyjątkowa inwestycja dla osób będącymi miłośnikami łączenia dwóch wydawałoby się całkowicie skrajnych stylów, jednak umiejętnie połączone tworzą wspaniały klimat i niezwykłą jakość życia.

Lokalizacja.

szczecin

5 Lipca 16 a

Inwestycja Smart Loft zlokalizowana jest przy ulicy 5 Lipca numer 16 a, natomiast wjazd na teren posesji znajduje się od ulicy Adama Mickiewicza. Obiekt jest usytuowany w podwórzu pomiędzy tymi dwoma ulicami otoczony kamienicami, co sprawia, że może nie jest widoczny z głównej drogi, jednak daje to ciszę i spokój z dala od gwaru głównych ulic.

Umiejscowienie inwestycji w pobliżu serca miasta, a także okoliczna komunikacja miejska pozwalają zaoszczędzić czas spędzony w korkach, na które często jesteśmy narażeni mieszkając na obrzeżach, czy przedmieściach Szczecina. Dzięki temu mamy gwarancję dotarcia w określone miejsce na czas, a także możliwość skorzystania z uroków pobliskich parków, ogródków, stadionu piłkarskiego, zrobienia szybkich zakupów w sąsiednich sklepach czy większych w galeriach handlowych. Dzieci będą mieć blisko do szkół, a także na zajęcia pozalekcyjne by móc realizować swoje pasje, a my zadbać o zdrowie w klubach fitness.

Wokół inwestycji

Dziedziniec.

Niepowtarzalne miejsce
i przyjazna eknlawa.

Niejednostajny charakter terenu wokół Smart Loft, który tworzą pobliskie bloki i obiekty handlowe otaczające inwestycję, sprawia że nasza inwestycja wpisuje się idealnie w zróżnicowaną architekturę krajobrazu sąsiadujących ulic z przedwojennymi kamienicami. Obiekt pomimo, że jest budynkiem przemysłowym w zdecydowanej większości nawiązuje do klasycznego charakteru dawnego Szczecina. Realizujemy wizję łączenia historii z nowoczesnością pozostawiając oryginalną czerwoną cegłę, zestawiając ją z czarnymi stalowymi elementami oraz szkłem. To połączenie idealnie wpisuje się nie tylko w loftowy charakter inwestycji, ale przede wszystkim w otaczającą ją miejską przestrzeń.

Przed budynkiem zaprojektowany został dziedziniec na którym mieszkańcy będą mogli odpocząć na ławkach, a dzieci pobawić na placu zabaw. Pod nim znajdować się będzie garaż kryty „zielonym” dachem na 20 miejsc postojowych.  Od strony południowej budynku zlokalizowane będą również ogródki przydomowe z trasami, przynależne do mieszkań na parterze.

Części wspólne inwestycji zostaną ogrodzone i objęte całodobowym monitoringiem co zapewni mieszkańcom maksymalny komfort i bezpieczeństwo. Klimatyczne oświetlenie oraz różnorodna roślinność stworzą niepowtarzalne miejsce i przyjazną do życia enklawę.

40 mieszkań

Powierzchnia od 37 do 106 m2

Mieszkań 1-pokojowych
Mieszkań 2-pokojowych
Mieszkań 3-pokojowych

luksusowe apartamenty

Standard.

Poznajcie najmocniejsze strony naszych prestiżowych apartamentów Smart Loft, które znajdują się w topowej lokalizacji na skraju centrum miasta.

Wyjątkowa lokalizacja

Budynek Smart Loft znajduje się na granicy centrum Szczecina, a dzielnicą Pogodno. W pobliżu znajdują się sklepy, szkoły oraz parki.

Podwyższony standard

Mieszkania będą o podwyższonym standardzie deweloperskim: ściany pokryte gładzią, pomalowane farbą podkładową, okna i drzwi aluminiowe.

Garaż kryty zielonym dachem

Pod dziedzińcem inwestycji będzie się znajdować się garaż kryty tak zwanym "zielonym dachem", obejmujący 20 miejsc parkingowych.

Ogrzewanie podłogowe

Każdy z naszych apartamentów będzie w standardzie mieć ogrzewanie podłogowe, by zagwarantować wyjątkowy komfort.

Inteligentny system SMART HOME

Nabywcy w standardzie będą mieć dostęp do inteligentnego systemu sterowania ogrzewaniem i oświetleniem z aplikacji mobilnej oraz panelu.

Komórki lokatorskie

W części piwnicznej będą znajdować się komórki lokatorskie, w których będzie można przechować rzeczy, zaoszczędzając miejsce w mieszkaniu.

OFERTA

Znajdź wymarzone mieszkanie.

aktualności

Na placu budowy.

Rozpoczęcie prac nad przebudową dawnej fabryki rozpoczęliśmy w 2020 roku. Prace nad projektem przebudowy trwały długo, gdyż zależało nam, by budynek w jak największym stopniu został zachowany z zewnątrz. Dodane elementy w loftowym stylu musiały być wyjątkowe, nadawać charakteru, a jednocześnie współgrać z całą infrastrukturą.

Po pracach porządkowych i przygotowawczych, rozpoczęliśmy oczyszczanie elewacji, przygotowaliśmy również otwory okienne, balkonowe, a większość z nich zostało wypełnione już stolarką okienną od strony południowej. Wzmocniliśmy stropy, postawione zostały ściany międzylokalowe, a także pokryte zostały częściowo szpachlą. Całość została też już zadaszona. 

W chwili obecnej trwają prace na dziedzińcu od południowej strony budynku. Teren przygotowujemy między innymi pod garaże i ogródki przynależne do mieszkań na parterze.

Będziemy na bieżąco informować o przebiegu wykonywanych prac. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec 2022 roku.

Biuro spółki

Przecław 116/5
72-005 Przecław
 
+48 515 152 015
biuro@smart-house.com.pl

Dział sprzedaży

Przecław 116/5
72-005 Przecław
 
+48 577 152 015
sprzedaz@smart-house.com.pl